Yazacak Makale Konusu Nasıl Bulunur?

Daha önce sizler için yazdığımız “Blogunuzu Geliştirebilmeniz İçin 5 Temel Öneri” başlıklı yazımızda, önerilerimizden biri blogunuzu güncel tutmanız olmuştu ve bu sizlerle makale konusu bulma konusunda bir yazı paylaşacağımızı belirtmiştik. İşte şimdi sıra bunda.

Blogunuzu geliştirebilmeniz için en önemli faktörlerden biri blogunuzu güncel tutmanızdır. Tabi ki blogunuzu güncel tutarken her zaman özgün makaleler hazırlamalısınız. Gerekirse 10 tane kopyala yapıştır makale yayınlamak yerine tane tamamen özgün bir makale yayınlayın, bu blogunuz açısından çok daha yararlı olacaktır.

Blogunuzu özgün içeriklerle güncel tutmanız gerektiğini artık anladınız. Ancak bunu yapmak için aklınızda yazacak makale konusu gelmiyor mu? O zaman hızlıca bu konudaki önerilerimize geçelim.

unique1

1. En basiti: Müzik açın, ilgi alanlarınızı düşünün

Radyodan veya internetten müzik açın, dinleyin. İşinizi yaparken müzik dinleyin, hatta ilgi alanlarınızı düşünün. Böylelikle belki de aklınıza yazabileceğiniz bir konu gelecektir. Bu en basit yöntemdir aslına bakacak olursanız. Bundan sonra sayacağımız yöntemler daha iyi olabilir.

2. Benzer kategorilerdeki blogları takip edin

Blogunuzla aynı veya benzer kategorilerdeki blogları takip etmek, blogunuzda yazacak makale konusu bulmanızda yardımcı olabilir. Benzer bloglardan bulduğunuz -ilgi çekeceğini düşündüğünüz- yazıları kendi blogunuz için yazarken, yukarıda da bahsettiğimiz gibi, kesinlikle kopyala yapıştır yöntemini kullanmamalısınız. Bu yazıları yeniden yazma (Re-Write) yöntemiyle yeniden oluşturarak yayınlamanızda fayda var.

Re-Write işlemi nasıl yapılır?

Bu konuyu da kapsayan, daha yayınladığımız “Özgün Makale Nasıl Yazılır?” başlıklı yazıya, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

unique

3. Takipçilerinize veya arkadaşlarınıza sorun

Takipçileriniz ve arkadaşlarınız hangi konuda makaleler görmek istiyor? Çözemedikleri hangi sorunlar var? Yazacak makale konusu bulamıyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey takipçilerinizle veya arkadaşlarınızla fikir alışverişinde bulunmanızdır. Onlara ne görmek istediklerini sorun, siz de o kapsamda yeni makaleler hazırlayın. Çok basit değil mi?

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.