Ücretsiz Domain (Alan Adı) Veren Siteler

Domain, Türkçe adıyla alan adı, internette yer almak için sahip olmanız gereken kimliktir aslında. Yani alan adları, internet sitelerinin kimliği niteliğindedir. Örneğin facebook.com bir alan adıdır, google.com bir alan adıdır. Günümüzde birçok alan adı ücret karşılığı satılmaktadır. Beğendiğiniz bir alan adı için yıllık periyotlarda ödeme yaparak alan adını ödeme yaptığınız süre kadar satın almış olursunuz (kiralama mantığı gibi düşünülebilir). Bu yazımızda sizlere ücretsiz alan adı alabileceğiniz bazı sitelerden bahsedeceğiz. Bu siteler aracılığıyla siz de ücretsiz bir alan adı sahibi olabilirsiniz.

Freenom (.tk / .ml / .ga / .cf / .gq domain)

freenom1

Beş farklı alan adı uzantısını ücretsiz olarak veren Freenom’dan bir alan adı satın almak isterseniz öncelikle buraya tıklayarak Freenom sitesine giriş yapın. Ardından “Yeni Ücretsiz Etki Alanı Bul” kısmına istediğiniz alan adını yazın ve mavi renkli “Uygunluğunu Kontrol Et” butonuna tıklayın. Ardından açılan sayfada yazdığınız alan adının beş farklı uzantısını ve bunların müsaitlik durumunu göreceksiniz. Eğer arama yaptığınız alan adı daha önceden bir başkası tarafından alınmadıysa onu siz alabilirsiniz. İstediğiniz alan adının sağ tarafında bulunan mavi renkli “Hemen alın” butonuna tıklayarak işlemlere devam edebilirsiniz.

Dot.TK (.tk domain)

dottk

Dot.TK sitesi yıllardır ücretsiz bir şekilde 1 yıllık .tk uzantılı alan adı vermektedir. Siz de .tk uzantılı bir alan adına ücretsiz sahip olmak istiyorsanız öncelikle buraya tıklayarak Dot.TK sitesine erişin. Açılan sitede “Bedava TK alan adı al” başlığının altındaki boş kutucuğa almak istediğiniz alan adını yazdıktan sonra sağ tarafta yer alan yeşil renkli “GO” butonuna tıklayın.

Biz.NF (.co.nf domain)

biznf

Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Biz.NF sayesinde ücretsiz olarak .co.nf uzantılı bir alan adına sahip olabilirsiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra aşağıda yer alan “Free Domain Name” kısmındaki boş kutucuğa istediğiniz alan adını yazdıktan sonra gri renkli “Register” butonuna tıklayarak işlemlere devam edebilirsiniz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

0 0

Çok sağolun hocam 🙂 işimizi görecek (y)

 Nuri 08/01/2017 Cevapla
0 0

Hocam herhangi bir olumluzluğa neden olur mu ? com uzantılı alan adımıza yönlendirme yapsak spam veya banlanma riski varmıdır kullanmak istesek.

 asan 06/03/2017 Cevapla
0 0

Cok yararli bilgi ellerind saglik