Super Mario’yu En Kısa Sürede Bitirme Rekoru Kırıldı!

Super Mario‘yu en kısa sürede bitirme rekoru, sadece 0.017 saniyelik bir fark ile kırıldı. Önceki rekorun sahibi Darabian’ın 4 dakika 57.244 saniyelik rekorunu 4 dakika 57.227 saniye ile kıran Kosmic nickli Twitter kullanıcısı, rakibini sadece 0.017 saniye ile geçmiş oldu.

supermario1

Super Mario’yu 4:57.227 sürede bitiren Kosmic, paylaştığı videoya gelen yorumlara da cevap vermeyi ihmal etmiyor. Kendisine sorulan soruları yanıtlayan Kosmic, oyunun sonundaki Bowser isimli canavarın fırlattığı çekiçlerin arasından nasıl geçtiğiyle ilgili kendisine sorulan soruya cevap olarak geniş bir açıklamada bulundu. Oyunda bir ekranda gözüken tüm çekiçlerin bazen aktif edilemediğini belirten Kosmic, bu soruya “Bazen çekiçlerin arasında zıplıyorum, bazen direk onların üzerine zıplıyorum. Bunun sebebi, oyunun her zaman ekranda gözüken tüm çekiçleri aktif edemiyor olması. Yani Bowser’ın çekiçlerinin hepsi zarar veremeyebiliyor.” şeklinde cevap verdi.

Oyunu en kısa sürede tamamlamaya dayalı yarışlar oldukça popüler hale geldi ki yeni rekor ile bir önceki rekor arasındaki süre farkını gözle anlamak imkansız. Bir önceki rekor ile yeni rekorun arasındaki süre tasarrufu, insan gözünün yakalayamayacağı kadar kısa. Biliyorsunuz ki Super Mario’da her bölümün sonunda Mario karakterimiz bayrak direğine zıplıyor ve bu kısa animasyonun sonra ermesinden sonra bir sonraki bölüm başlıyor. Oyundaki bir hata, bayrak direğinde belirli bir pikselin üzerine zıplayarak çalışıyor ve bu hata sonraki rekorlar için tek yol gibi görünüyor. Bu hatanın ismi ise ‘flagpole glitch’ olarak belirlenmiş durumda.

supermariogif

Super Mario oyununu en kısa sürede bitirme rekorunun yeni rekortmeni Kosmic, bir önceki rekortmen Darbian’a teşekkür ederek yeni rekorların mümkün olduğunu Twitter hesabında paylaştığı açıklamada belirtti. Kosmic, ayrıca bayrak direğindeki ‘flagpole glitch’ hatasını bulmasına yardımcı olan tüm arkadaşlarına da teşekkür etti.

Kosmic’in Super Mario‘yu 4:57.227 süre ile bitirerek rekor kırdığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.