Samsung, Galaxy Note 7 Üretimini Durduracak mı?

Samsung‘un son akıllı telefonu Galaxy Note 7 ile ilgili birçok patlama ve yanma haberi duymuştuk. Firmanın Galaxy Note 7’leri ‘güvenli ve sorunsuz’ olarak nitelendirilen şekilde yenilemesine rağmen bu yöndeki haberlerin devam etmesi üzerine Samsung Electronics, Galaxy Note 7 üretimini durdurduğunu açıkladı.

Samsung’un, Galaxy Note 7 modeli için anlaştığı batarya üreticisinin hatası ve Samsung’un bataryaları tam anlamıyla kontrol etmemesi sonucu birkaç cihazda patlama meydana gelmiş, bunun üzerine Samsung tüm dünyada satılan Galaxy Note 7’leri geri çağırmıştı. Kısa bir süre önce, Samsung’un açıklamasına göre güvenli ve sorunsuz, yani anlayacağınız patlamayan Galaxy Note 7 serisi piyasaya sürülmüştü. Ancak yenilenen Note 7’lerden de birkaç patlama ve yanma haberi gelmişti. Bunun üzerine Samsung, tüm dünyada Galaxy Note 7 üretim takviminde düzenlemeye gideceğini açıkladı.

galaxynote7

Birçok patlama ve yanma haberiyle karşımıza çıkan Samsung Galaxy Note 7 ile ilgili Samsung Electronics’den açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre Galaxy Note 7’nin üretimi resmi olarak durduruldu ancak yapılan açıklamadan üretimin ilerleyen zamanlarda tekrar başlaması ihtimalinin olduğunu belirtelim. Samsung Electronics tarafından yapılan açıklamada tam olarak “Samsung Electronics olarak, kalite ve güvenlik standartlarını eksiksiz olarak sunma amacıyla Galaxy Note 7’nin üretim takviminde düzenlemeye gidiyoruz.” denildi.

Samsung Electronics tarafından yapılan açıklama, çok kısa ve öz bir şekilde yapıldı. Açıklamaya baktığımızda Galaxy Note 7’de halen devam eden kalite ve güvenlik sorunları ortadan kaldırılana dek Galaxy Note 7’nin üretiminin durdurulduğunu anlıyoruz. Açıklamadan üretimin tamamen mi durdurulduğunu yoksa ertelendiğini mi bilemiyoruz.

Samsung, kullanıcıların Galaxy S8 ile ilgili patlama korkusu yaşamaması için S7 Edge modeline ağırlık verecek gibi görünüyor.

Sizce Samsung, Galaxy Note 7 ile ilgili tüm sorunları gerçekten giderdikten sonra cihazın üretimine devam etmeli mi?

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

0 0

note 7 nin bombadan farkı yok hep patlıyor bence üretiminin durdurulması gerekiyor