Paint Baştan Aşağı Yenileniyor!

3
22 views

Windows 10 için yeniden tasarlanan Paint, önceki sürümlerinden tamamen farklı olacak. Yepyeni bir görünüm kazandırılan ve yepyeni özelliklerle donatılan Paint, kullanıcılara çok daha iyi bir deneyim yaşatacak.

paint

Microsoft, meşhur Paint programına yepyeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Gelen her Windows güncellemesinde ufak güncellemeler alan Paint, bu sefer köklü bir değişime uğrayacak. Windows 10 için özel olarak geliştirilen yeni Paint, 3 boyutlu çizim olanağı da sağlıyor. 3 boyutlu hazır nesneleri içerisinde bulunduran yeni Paint’te çeşitli kalem, fırça gibi araçlarla siz de 3 boyutlu çizimler yapabileceksiniz. Ayrıca bu işlevler, dokunmatik desteğiyle geliyor.

paint1

Twitter’da @h0x0d kullanıcı isimli WalkingCat isimli hesap tarafından paylaşılan videoda, yeni Paint’in özellikleri görünüyor. Yeni Paint’i dokunmatik ekranda deneyen video yayıncısı, tüm işlemleri dokunmatik ekrandan kalem ile yapıyor. Yayınlanan videodan yeni Paint’in Windows 10 için geliştirildiğini ve yeni Paint’in 3 boyutlu çizimlere olanak sağladığını görebiliyoruz.

Videoları izleyerek yeni Paint’i detaylı bir şekilde görebilir, yeni Paint’in işlevlerini kaba taslak da olsa inceleyebilirsiniz. İnternette “eğer gerçekten yeni Paint böyle olacaksa Photoshop’un önüne bile geçebilir” gibi düşünceler geziyor. Evet, biz de buna katılıyoruz.

Bu videolar, Microsoft’un New York’ta bu ayın sonunda özel bir etkinlik düzenleyeceğini duyurmasından birkaç saat önce yayınlandı. Bu zamanlamanın manidar olduğu düşünülüyor. Microsoft’un bu ayın sonunda New York’ta düzenleyeceği etkinlikte yeni Paint’i ve ayrıca yeni bir ürünü de duyuracağı söylentileri bulunuyor. Bu yeni ürünün ‘her şey dahil PC’ olabileceği belirtiliyor. Microsoft, açıkladığı etkinliği 26 Ekim 2016’da gerçekleştirecek. Özel etkinlikte nelerin tanıtılacağını 26 Ekim günü öğreneceğiz.

Ayrıca aşağıda yer alan ve yeni Paint’i tanıtan video da yeni yayınlanmış durumda.

3 YORUMLAR

CEVAP VER