Özgün Makale Nasıl Yazılır?

Eğer bir blogunuz varsa dikkat etmeniz gereken birçok şey vardır. Bunlardan birkaçı kullanıcı dostu tasarım, doğru reklam yerleşimi, güncel olarak makale girişi, makalelerde anahtar kelime kullanımı ve makalelerde konuyla ilgili görsellere yer vermektir. Daha önce yayınladığımız “Blogunuzu Geliştirebilmeniz İçin 5 Temel Öneri” başlıklı yazımızda bunlara değinmiştik. Blogunuzu güncel tutmanız gerektiğini söyledik, peki ya bunu nasıl yapacaksınız? Bu yazımızda da mevcut blogunuz veya web siteniz için ya da herhangi bir mecrada kullanmak için nasıl özgün bir makale yazabileceğinizden bahsedeceğiz. Bu konuda temel olarak iki farklı yol var.

Yeniden yazma (Re-Write)

Bu yöntem, bahsedeceğimiz ikinci yönteme göre daha çok tercih edilmektedir. Re-Write tekniğiyle, kopyala yapıştır yapmadan özgün içerik yaratabilirsiniz. Bu doğrultuda yapabileceğiniz şey, blogunuzda yayın yaptığınız kategorilerden siteleri ziyaret ederek, o sitelerdeki içerikleri okumak ve bunları baştan yazmak. Kısaca olay böyle. Diğer sitelerdeki makaleleri okuyarak makalede anlatılanları aklınızda kaldığı gibi, kendi kelime ve cümlelerinizle anlatabilirsiniz. Yazdığınız makaleye kendi düşüncelerinizi ve bazı ekstraları da ekleyerek, makalenizi daha da özgün hale getirebilirsiniz. Ancak konuya SEO açısından bakacak olursak, Google’ın gelişmiş algoritması artık Re-Write tekniğini de rahatlıkla anlayabilmektedir.

ozgunmakale1

Geniş araştırma yaparak makale yazma

Bu yöntemde ise, yazmak istediğiniz konuyu belirledikten sonra bu konu hakkında internet ortamında veya farklı bir mecrada geniş bir araştırma yapmanız gerekiyor. Yaptığınız araştırmalar doğrultusunda elde ettiğiniz bilgileri bir araya getirerek yepyeni bir makale oluşturabilirsiniz. Bu aşamada yine doğrudan kopyala yapıştır yöntemini kullanmamanız faydanıza olacaktır. Elde ettiğiniz bilgileri re-write tekniği sayesinde özgünleştirebilirsiniz. Onlarca farklı kaynaktan topladığınız bilgileri bir makalede birleştirerek özgün bir makale yaratmış olursunuz, böylelikle bu makale sadece sizin blogunuzda/sitenizde olduğundan ziyaretçi çekme şansınız artar.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.