Hangi Akıllı Telefon Ne Kadar Sürede Tam Şarj Oluyor?

Akıllı cihazlar her geçen gün yeni teknolojiler sayesinde daha hızlı bir şekilde tam dolu şarj seviyesine ulaşabiliyor. Son bir yılın en popüler telefonlarının tam şarj süresiyle ilgili bir grafik yayınlayan AnandTech, raporunda hepimizin bildiği markalardan cihazlara yer vermiş.

Günümüzde akıllı cihazların özellikle de akıllı telefonların hızlı bir şekilde şarj olması bizim için çok önemli. Her geçen gün yepyeni teknolojiler ortaya çıkıyor ve akıllı cihazlar bu teknolojilerle birlikte incelmeye devam ediyor. Artık 5 milimetreden (yarım santimetre) daha ince akıllı telefonlar bile mevcut. Durum böyle olunca akıllı telefonlardaki bataryaların kapasitesi düşürülmek zorunda kalınıyor ve böylelikle şarjımız daha hızlı tükeniyor. İşte bu açıdan günümüzde akıllı telefonların ve tablet gibi diğer cihazların hızlı bir şekilde şarj olması bizim için fazlasıyla önemli.

hizlisarj1

Peki hangi akıllı telefon yüzde 0’dan yüzde 100 şarj doluluk oranına daha hızlı bir şekilde ulaşıyor? Akıllı telefon seçimi yaparken tercihlerinizin arasında hızlı şarj olan telefonları sokmak istiyorsanız bu liste işinize çok yarayacak.

AnandTech tarafından yayınlanan raporda en üst sırada son zamanlarda ülkemizde adından sıkça söz ettiren Meizu Pro 6 ve bununla birlikte Samsung Galaxy S7 yer alıyor. Her iki cihaz da 1.51 saatte, yüzde 0’dan yüzde 100 doluluk oranına ulaşabiliyor. Şöyle bir olay var ki, alışveriş sitelerinde ve haber sitelerinde Meizu Pro 6’nın tam şarj süresinin 1 saat olduğu belirtiliyordu. Yayınlanan bu raporda ise bu sürenin 1 saat değil, yaklaşık 1 buçuk saat olduğunu görüyoruz.

hizlisarj

Listede ikinci sırada 1.66 saat ile Apple iPhone SE, üçüncü sırada 1.67 saat ile Samsung Galaxy Note 5 ve dördüncü sırada da 1.80 saat ile HTC 10 yer alıyor.

Apple iPhone 7 listede 2.08 saat ile 9’uncu sırada yer alırken Apple iPhone 7 Plus ise 3.07 saat ile 16’ncı sırada yer alıyor. Apple bizi üzdü, gördüğünüz gibi bu rakamlar gerçekten yüksek rakamlar.

AnandTech’in raporunda ayrıca Apple’ın iPad Pro 9.7″ modeline de yer verilmiş. iPad Pro 9.7″ modelinin şarjı ise 3.42 saat gibi bir sürede yüzde 0’dan yüzde 100 doluluk oranına ulaşabiliyor.

AnandTech tarafından yayınlanan raporun tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

anandtech

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.