Facebook Messenger Kullanıcılarına İyi Haber!

Günümüzün en popüler sosyal paylaşım ağı Facebook‘un fazla RAM harcamasından dolayı ‘Facebook Lite’ versiyonu çıkarılmıştı. Bu sefer de Facebook’a ait indirilmesi zorunlu kılınan mesajlaşma uygulaması Messenger’ın daha az RAM’e ihtiyaç duyan versiyonu ‘Messenger Lite’ çıktı.

Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde RAM‘i resmen sömüren Facebook’un daha az RAM’e ihtiyaç duyan ‘Lite’ versiyonu da bulunuyordu. İlerleyen zamanlarda Facebook bir yenilik yaparak , mesajlaşmak için Facebook Messenger’ı zorunlu hale getirmişti. Kullanıcıların büyük bir kısmı Facebook’dan sonra Facebook Messenger’ın da fazla RAM tüketmesinden şikayetçiydiler. Sadece düşük bellekli telefonlarda değil, tüm telefonlarda Messenger ile ilgili sorunlar yaşanıyordu. Kimi zaman yüksek bellekli son model akıllı telefonlar ve tabletler bile, Facebook Messenger‘ı çalıştırırken zorlanabiliyordu.

facebookmessengerlite

Facebook, sonunda kullanıcılardan gelen şikayet ve talepleri dikkate aldı. Messenger’ın zorunlu hale getirilmesinden sonra yaşanan sorunların farkına varan Mark Zuckerberg ve ekibi, sonunda Facebook uygulamasında olduğu gibi, Messenger’ın da Lite versiyonunu çıkardı. Eğer kullandığınız akıllı telefon veya tablet eski veya RAM kapasitesi düşükse Messenger Lite tam size göre. Messenger Lite‘ın düşük bellekli cihazlar ve eski cihazlar için ideal olduğunu söylemekte fayda var.

Yeni Messenger Lite’ın tasarımı, normal Messenger uygulamasına göre çok daha basit olacak ve bundan dolayı RAM dostu bir uygulama olacak. Facebook Messenger Lite, ilk olarak eski ve düşük teknik özelliklere sahip telefon kullanımının en yüksek olduğu ülkeler olan Kenya, Malezya, Sri Lanka, Tunus ve Venezuela’da indirilmeye sunuldu. Facebook Messenger Lite’ın diğer ülkelerde ne zaman kullanılabilir olacağı konusunda ise net bir bilgi yok ancak kısa süre içerisinde tüm ülkelerde uygulama marketlerde yayınlanması bekleniyor.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

0 0

Sonunda facebook insafa geldi 🙂 internet bırakmıyordu 😀

 anıl 11/10/2016 Cevapla
0 0

böyle bir şey yapması güzel olmuş hem fazla internetimiz gitmeyecek ve hemde messengeri yüklemek zorunda kalmayacağız bence güzel olmuş

0 0

okulda bize internet lazım oluyo ve facebooka girmekte istiyoruz bu lite iyi olmuş artık fazla internetimiz gitmez umarım