Battlefield 1’den Çanakkale Savaşı Videosu!

Battlefield 1’in Facebook sayfasında Birinci Dünya Savaşı’ndan birçok cephenin yer aldığı bir video paylaşıldı. Battlefield 1‘de Birinci Dünya Savaşından birçok cephe yer alacak. Geçtiğimiz zamanlarda Osmanlı’nın da oyunda bulunacağı öğrenilmişti. Şimdiyse oyunun tanıtımıyla ilgili yeni bir video yayınlandı ve bu videoda Çanakkale’den görüntüler de bulunuyor.

battlefield1t

1915-1916 yıllarında Gelibolu Yarımadasında Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri arasında yapılan deniz ve kara savaşı olan Çanakkale Savaşı’ndan görüntülerin yer aldığı kısa videoda İngiliz tarafına yer verilmiş durumda. Videoya baktığımızda, İngiliz donanmasının Çanakkale kuşatmasına dair görüntülerini görüyoruz. Birçok kişi, oyunda Türklerin kötü taraf olarak gösterilip Türklerin vurulacağından çekiniyor. Ama gerçekte olan savaşı İngilizlerin iyi bildiği de büyük bir gerçek.

Oyunda sadece İngiliz tarafına yer verilip verilmediği, oyunda Osmanlı tarafının seçilebilir bir şekilde bulunup bulunmadığı gibi birçok soru 21 Ekim 2016 tarihinde cevap bulacak. Battlefield 1, 21 Ekim’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak.

Battlefield 1 resmi Facebook sayfası tarafından paylaşılan ve içerisinde Çanakkale Savaşından görüntüler içeren 30 saniyelik videoyu  aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

0 0

Baya bi güzel olmus bence

0 0

bu oyun gerçekten guzel olmuş demosunu oynadım bizim ülkemizede yer verilmesi ayrı bi güzellikte

 asan 06/03/2017 Cevapla
0 0

Cok saglam oyun cok begendim