Apple Watch Yasaklandı!

Özellikle hükumetlerin önemli toplantılarına cep telefonu, akıllı telefon, tablet ya da benzeri bir teknolojik cihazın sokulması yasaklanırken, bu yasaklamalara bir yenisi daha eklendi. Bundan sonra İngiltere‘de gerçekleştirilen kabine toplantılarına Apple Watch ile birlikte girilemeyecek. Getirilen karar doğrultusunda kullanımı giderek artan Apple Watch’u İngiltere’de kabine toplantılarına sokmak mümkün olmayacak.

Apple Watch Bundan Sonra Toplantılarda Kullanılamayacak!

Apple Watch‘un İngiltere’deki kabine toplantılarında yasaklanması konusunda yapılan resmi açıklamada, bundan sonra İngiltere’deki toplantılarda katılımcılar, Apple Watch ile toplantıya katılamayacak. Yapılan bu açıklamanın ardından bu konu tartışma konusu haline geldi. Birçok kişi bu yasaklamanın nedenini merak ediyordu. İlgili yasaklama nedeninin ses kaydı yapılmasını engellemek olduğu öğrenildi. Apple Watch’larda bulunan ses kayıt özelliğinin toplantı esnasında kullanılmasını istemeyen yetkililer, ülkedeki toplantılara Apple Watch’un sokulmasını yasakladı. Apple’ın akıllı saati böylelikle İngiltere’deki hiçbir katılımcı tarafından toplantı esnasında kullanılamayacak.

applewatchyasaklama

Son dönemlerde giderek artan pazar payına sahip akıllı saatler her geçen gün yeni özelliklerle donatılıyor ve her geçen gün fiyatları da artıyor. Farklı özellikleriyle akıllı saatler sayesinde birçok işlevi yerine getirebilmek mümkün. Bazı akıllı saatler akıllı telefonunuzla tam erişim sağlayarak aramaları cevaplayabilme, mesaj ve bildirimleri saat ekranında gösterebilme gibi özelliklere de sahip. Her akıllı saatte olmasa da Apple Watch’da olan ses kayıt özelliğinin toplantılarda kayıt amacıyla kullanılmasının uygun olmadığını düşünen yetkililer, bu nedenle Apple Watch’a yasaklama getirdi.

Apple Watch Neden Yasaklandı?

Basit pratik veri kullanım sağlayan Apple Watch için getirilen yasağın öncesinde toplantılarda telefon ve akıllı telefon kullanımı da yasaklanmıştı. Kısacası toplantı esnasında toplantının yapıldığı mekanda, dışarısı ile bağlantı kurulabilecek herhangi bir cihazın olmaması isteniyor. Bu gibi yasaklamalar da bu doğrultuda uygulanıyor.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.